Galapagos Adaları Turu için 5 Temel Tavsiye

Galapagos Adaları, kendi özgü doğası ve vahşi yaşam örnekleriyle Dünyadaki görebileceğiniz nadir yerlerden biri. Bu uzak adalar grubunda, doğanın ve adalara özgü hayvan türlerinin değişimi ve gelişimi gezginlere mutlaka görülmesi gereken bir doğa şöleni sunuyor! Galapagos Adaları turu sırasında daha keyifli vakit geçirebilmek adına bilmeniz gerekenleri aşağıda sıraladık;

ad799e333f0d69598614dfb2e561721f
İkindi uykusunda bir Deniz Aslanı

1. Günlük Çanta

Siz bir adadan diğerine atlayıp aktiviteden aktiviteye koşarken, günleriniz oldukça yoğun geçecek. Bu yüzden Galapagos Adaları turu boyunca ‘Kolaylık ve Rahatlık’ sizin temel felsefeniz olmalı! Şişe su, şapka, güneş kremi, fotoğraf makinesi, güneş gözlüğü ve benzeri aparatlar ile hazırlayacağınız günlük çantanız sizin Galapagos Adaları turu için en temel ihtiyaçlarınız arasında.
Ecuador_Galapagos_Cactus_Hiking_Travellers_Group-Stephanie_Kretzschmer_2013-1M6C9060_Lg_RGB

 

2. Su geçirmez Fotoğraf Makinesi/Kamera

Galapagos turu boyunca havada ve karada yakalayabileceğiniz onlarca harika görüntü olacak. Ama bu çok özel görüntüler sizi bir o kadar da su altında bekliyor.. Kaliteli su geçirmez bir kamera ile zengin su altı dünyasının parlak renklerini yakalayıp anılarınızı unutulmaz kılabilirsiniz!

gps2
Su altı kamerası ile bunun gibi kareleri yakalayabilirsiniz!

3. Gireceğiniz Milli Parkı Tanımak

Galapagos Adalarının çevresi ve ekosisteminin tamamı bir milli park olarak korunmaktadır. Koruma çalışmaları ile sürdürülebilir turizm hareketi, sürekli denge içinde tutulmaktadır. Tam bu noktada, Charles Darwin’in Türlerin Kökeni’nde yazdığı evrim teorisinde ‘güçlü olanın hayatta kaldığı’nı hatırlamamız gerekiyor. Kendinizi doğanın en saf halini görmeye hazırlayın! Çünkü Galapagos Adaları turu demek bir yandan deniz aslanlarının yavrularını emzirdiğini görürken, diğer yandan yeni doğmuş deniz kaplumbağalarıyla karşılaşacağınız topraklarda olmak demek. Aynı zamanda araştırma merkezlerini ziyaret edip, dev kara kaplumbağaları gibi özel türlerin nasıl geliştiği ve türlerinin tükenmekten nasıl korunduğu hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

1482760_10101440756330141_1197467260_n-copy
Galapagos Şahini

4. Sağlam Yürüyüş Ayakkabıları

Galapagos Adaları turu boyunca kendinizi kayalıklı yollarda ya da kaygan lav tarlalarında yürürken bulacaksınız. Bu yüzden kendinize bir iyilik yapın ve yürüyüşe özel, su geçirmek hiking sandaletlerinden bir çift edinin! Parmakları yarı kapalı bu ayakkabılar, ayak parmaklarınızı kayalardan korurken, adanın sıcağını da ayaklarınızdan uzak tutacak.
5. Maceracı Ruh
Galapagos Adaları turu için her şeye hazır olsanız bile hazır olmanız gereken en önemli şey, beklemediğiniz şeyler olacak! Doğanın sağı solu belli olmaz. Bu yüzden beklemediğiniz bir anda gözünüze bir balina takılabilir! Ya da kendinizi yunuslarla yüzerken bulabilirsiniz. Bacağınızı dürten bir penguenle karşılaşabilirsiniz. Unutmayın ki tüm bunların keyfi, macera açıksanız çıkacaktır!
gps5

 

Tekneyi takip ederek yüzen bir Yunusbalığı.

GALAPAGOS ADALARINA NASIL GİDERİM?

Geographika ve G Adventures güvencesi ile katılabileceğiniz pek çok Galapagos Adaları turu ve onlarca hareket tarihi var! Katılabileceğiniz Galapagos Adaları turları için burayı tıklayın!

Kaynak: Julia Wong’un TOP 5 THINGS TO TAKE WITH YOU TO THE GALAPAGOS ISLANDS adlı yazısından çevrilmiştir.

 

 

 

Diğer ülkeler...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>